Nordkapp filmfestival logo
13. - 17. september 2017
Nordkapp barne og ungdomsfestival 8. - 10. september

Program

Sist oppdatert: 14.09.2016

Filmprogram for Nordkapp Filmfestival


Onsdag 14. september

08:45 - 09:40 Capalbio Kids #1             KINOEN / 55m
09:00 - 10:25 Med Hjertet i Dansen      AULAEN / 85m
10:15 - Presentasjon Capalbio              @caféscenen
10:15 - 11:00 Capalbio Kids #2             KINOEN / 45m
12:00 - 13:00 Capalbio Teens               KINOEN / 60m
12:00 - 13:30 Festivallunsj                   CORNER
13:15 - 16:30 Bransjeprogram             Perleporten
13:30 - 14:20 Capalbio Winners           KINOEN / 50m
13:30 - 14:30 Fishernet kortfilmer        Alfreds Egnebu / 60m
14:30 - W.I.P Juleblod                           @caféscenen
14:50 - 16:00 Capalbio Storyboomers   KINOEN / 70min
16:00 - 17:40 Den Unge Zlatan             AULAEN / 100m
17:30 - 18:15 Premieremingling           @caféscenen
18:30 - 19:55 I hau på Ingrid Dokka #2 AULAEN / 85m
18:30 - Åpningsseremoni                      KINOEN / 30m
19:00 - 21:00 Åpningsfilm: Blackway    KINOEN / 120m
21:00 - 00:00+ Åpningsfest                  Scandic Honningsvåg
21:30 - 23:30 Kraftidioten                     KINOEN / 120m


Torsdag 15. september

08:45 - 10:00 Magnus                         KINOEN / 75m
09:00 - 10:20 Gutten og Verden          AULAEN / 80m
09:00 - 16:30 Bransjetreff                   Perleporten
10:00 - 10:45 Presentasjon Fishernet  @caféscenen
10:30 - 12:15 Sophelikoptern              KINOEN / 105m
11:00 - 12:00 Capalbio Teens              AULAEN / 60m
12:00 - 13:30 Festivallunsj                  CORNER
12:30 - 13:30 Fishernet kortfilmer      Alfreds Egnebu / 60m
12:45 - 14:15 Coast of Death              KINOEN / 90m
13:00 - 13:50 Capalbio Winners          AULAEN / 50m
14:30 - W.I.P Sealers                           @caféscenen
14:50 - 16:00 Capalbio Storyboomers AULAEN / 70m
15:45 - 17:15 Vanishing Pearls           KINOEN / 90m
16:00 - 17:45 Miraklet i Viskan           AULAEN / 105m
17:45 - 18:15 Premieremingling         @caféscenen
17:45 - 18:15 Fishernet åpning          @cafescenen
18:30 - 19:00 Fishernet åpning          KINOEN / 30m
19:00 - 20:15 Atlantic                         KINOEN / 75m
19:00 - 20:20 Kvar song ei soge         Perleporten / 80m
20:45 - 22:15 The Pearl Button           KINOEN / 90m
21:30 - 23:00 Blackway                       AULAEN / 90m
21:30 Filmquiz                                    NØDEN
22:45 - 00:25 Death of a Fisherman   KINOEN / 100m
23:00 - 01:00 Fishernet Night Fever   Perleporten


Fredag 16. september

08:30 - 10:10 Flocken                         AULAEN / 100m
08:45 - 10:05 I hau på Ingrid Dokka #1 KINOEN / 80m
09:00 - 10:25 Til salgs!                       Perleporten / 85m
10:00 - 10:45 Presentasjon Sámi        @caféscenen / 45m
10:45 - 12:00 Midnattsol                    KINOEN / 75m
12:00 - 13:20 Eventyr i Arktis             AULAEN / 80m
12:00 - 14:00 Fishernet Future           Perleporten / 120m
12:00 - 13:30 Festivallunsj                 CORNER
12:15 - 14:00 Children of the Arctic   KINOEN / 105m
12:30 - 13:30 Fishernet kortfilmer     Alfreds Egnebu / 60m
13:30 - 15:45 Til Salgs!                      Perleporten / 135m
14:30 - W.I.P "Solens Son"                   @caféscenen
14:30 - 15:45 Me and My Little Sister  KINOEN / 75m
15:00 - 16:40 Sophelikoptern             AULAEN / 100m
16:00 - 18:00 NFF feirer Bjarne Holst Nordkappmuseet
16:15 - 17:45 The Tundra Tale           KINOEN / 90m
17:45 - 18:15 Premieremingling         @caféscenen
18:00 - 19:30 The Pearl Button           AULAEN / 90m
18:30 - Åpning Sámi program            KINOEN / 30m
19:00 - 20:25 Jojk                               KINOEN / 85m
20:00 - 22:00 Kraftidioten                  AULAEN / 120m
20:00 Festivalmusiker Mette Rasmussen CORNER
20:30 Fiskebord på festivalkroa          CORNER
21:00 - 22:30 Arctic Superstar            KINOEN / 90m
22:00 Konsert med Elin Kåven             Perleporten
23:00 - 00:30 Huset                            KINOEN / 90m

 

Lørdag 17. september

10:00 - 11:30 I hau på Ingrid Dokka #2 KINOEN / 90m
10:00 - 10:45 Presentasjon Kortreist film @caféscenen / 45m
11:00 - 12:00 Glemte Perler fra Finnmark Perleporten / 60m
11:00 - 12:00 Even that Void               AULAEN / 60m
11:00 - 15:00 Havet Brenner               Honningsvåg Kirke / 240m
12:00 - 13:30 Monsterman                  KINOEN / 90m
12:30 - 13:30 Fishernet kortfilmer      Alfreds Egnebu / 60m
13:00 - 14:30 Coast of Death              AULAEN / 90m
13:50 - 15:10 Ambulance                    KINOEN / 80m
14:00 Båttur Grieg Seafood
14:30 - 16:00 Regi - Foto - Kjemi       Perleporten / 90m
15:00 - 16:35 Rare Exports                  AULAEN / 95m
15:45 - 16:55 Nuclear Neighbour         KINOEN / 70m
16:00 - 16:45 Hekseprosessene i Nord @caféscenen / 45m
16:00 Båttur Grieg Seafood
16:30 - 17:30 Konsert Jan A. Johansen Perleporten / 60m
17:45 - 18:10 Premieremingling          @caféscenen
18:30 - 19:00 Åpning Kortreist Film    KINOEN / 30m
19:00 - 20:45 Djävulens Jungfru          KINOEN / 105m
19:00 - 20:30 Arctic Superstar             AULAEN / 90m
20:00 Sushi saturday                              Perleporten
21:00 - 22:40 Death of a Fisherman    AULAEN / 100m
21:15 - 22:55 Flocken                          KINOEN / 100m
22:30 Konsert med han Jens og dæm   Perleporten
23:00 Konsert med The Fat Rats           NØDEN
23:15 - 00:50 Den unge Zlatan            KINOEN / 105m

 

Søndag 18. september

10:00 - 10:35 En Sang for Mursal       KINOEN / 35m
11:00 - 12:00 Ellisif Wessel                 KINOEN / 60m
11:00 - 12:00 Nuclear Neighbour       AULAEN / 60m
12:20 - 14:05 Miraklet i Viskan          KINOEN / 105m
12:30 - 13:30 Fishernet kortfilmer     Alfreds Egnebu / 60m
13:00 - 14:25 Jojk                              AULAEN / 85m
13:00 - 16:00 Dikter langs en fjord    Perleporten / 180m
14:25 - 15:40 Atlantic                        KINOEN / 75m
15:15 - 17:00 Djävulens Jungfru        AULAEN / 105m
16:00 - 17:30 Jag Stannar Tiden         KINOEN / 90m
17:30 - 18:55 I hau på Ingrid Dokka #1 AULAEN / 85m
18:00 - 20:00 Løvekvinnen                 KINOEN / 120m
19:30 - 20:45 Monsterman                 AULAEN / 75m
20:40 - 22:15 El Clasico                      KINOEN / 95m

Vennligst vent
LUKK X Henter artikkelen...

Program

Sist oppdatert: 14.09.2016

Filmprogram for Nordkapp Filmfestival


Onsdag 14. september

08:45 - 09:40 Capalbio Kids #1             KINOEN / 55m
09:00 - 10:25 Med Hjertet i Dansen      AULAEN / 85m
10:15 - Presentasjon Capalbio              @caféscenen
10:15 - 11:00 Capalbio Kids #2             KINOEN / 45m
12:00 - 13:00 Capalbio Teens               KINOEN / 60m
12:00 - 13:30 Festivallunsj                   CORNER
13:15 - 16:30 Bransjeprogram             Perleporten
13:30 - 14:20 Capalbio Winners           KINOEN / 50m
13:30 - 14:30 Fishernet kortfilmer        Alfreds Egnebu / 60m
14:30 - W.I.P Juleblod                           @caféscenen
14:50 - 16:00 Capalbio Storyboomers   KINOEN / 70min
16:00 - 17:40 Den Unge Zlatan             AULAEN / 100m
17:30 - 18:15 Premieremingling           @caféscenen
18:30 - 19:55 I hau på Ingrid Dokka #2 AULAEN / 85m
18:30 - Åpningsseremoni                      KINOEN / 30m
19:00 - 21:00 Åpningsfilm: Blackway    KINOEN / 120m
21:00 - 00:00+ Åpningsfest                  Scandic Honningsvåg
21:30 - 23:30 Kraftidioten                     KINOEN / 120m


Torsdag 15. september

08:45 - 10:00 Magnus                         KINOEN / 75m
09:00 - 10:20 Gutten og Verden          AULAEN / 80m
09:00 - 16:30 Bransjetreff                   Perleporten
10:00 - 10:45 Presentasjon Fishernet  @caféscenen
10:30 - 12:15 Sophelikoptern              KINOEN / 105m
11:00 - 12:00 Capalbio Teens              AULAEN / 60m
12:00 - 13:30 Festivallunsj                  CORNER
12:30 - 13:30 Fishernet kortfilmer      Alfreds Egnebu / 60m
12:45 - 14:15 Coast of Death              KINOEN / 90m
13:00 - 13:50 Capalbio Winners          AULAEN / 50m
14:30 - W.I.P Sealers                           @caféscenen
14:50 - 16:00 Capalbio Storyboomers AULAEN / 70m
15:45 - 17:15 Vanishing Pearls           KINOEN / 90m
16:00 - 17:45 Miraklet i Viskan           AULAEN / 105m
17:45 - 18:15 Premieremingling         @caféscenen
17:45 - 18:15 Fishernet åpning          @cafescenen
18:30 - 19:00 Fishernet åpning          KINOEN / 30m
19:00 - 20:15 Atlantic                         KINOEN / 75m
19:00 - 20:20 Kvar song ei soge         Perleporten / 80m
20:45 - 22:15 The Pearl Button           KINOEN / 90m
21:30 - 23:00 Blackway                       AULAEN / 90m
21:30 Filmquiz                                    NØDEN
22:45 - 00:25 Death of a Fisherman   KINOEN / 100m
23:00 - 01:00 Fishernet Night Fever   Perleporten


Fredag 16. september

08:30 - 10:10 Flocken                         AULAEN / 100m
08:45 - 10:05 I hau på Ingrid Dokka #1 KINOEN / 80m
09:00 - 10:25 Til salgs!                       Perleporten / 85m
10:00 - 10:45 Presentasjon Sámi        @caféscenen / 45m
10:45 - 12:00 Midnattsol                    KINOEN / 75m
12:00 - 13:20 Eventyr i Arktis             AULAEN / 80m
12:00 - 14:00 Fishernet Future           Perleporten / 120m
12:00 - 13:30 Festivallunsj                 CORNER
12:15 - 14:00 Children of the Arctic   KINOEN / 105m
12:30 - 13:30 Fishernet kortfilmer     Alfreds Egnebu / 60m
13:30 - 15:45 Til Salgs!                      Perleporten / 135m
14:30 - W.I.P "Solens Son"                   @caféscenen
14:30 - 15:45 Me and My Little Sister  KINOEN / 75m
15:00 - 16:40 Sophelikoptern             AULAEN / 100m
16:00 - 18:00 NFF feirer Bjarne Holst Nordkappmuseet
16:15 - 17:45 The Tundra Tale           KINOEN / 90m
17:45 - 18:15 Premieremingling         @caféscenen
18:00 - 19:30 The Pearl Button           AULAEN / 90m
18:30 - Åpning Sámi program            KINOEN / 30m
19:00 - 20:25 Jojk                               KINOEN / 85m
20:00 - 22:00 Kraftidioten                  AULAEN / 120m
20:00 Festivalmusiker Mette Rasmussen CORNER
20:30 Fiskebord på festivalkroa          CORNER
21:00 - 22:30 Arctic Superstar            KINOEN / 90m
22:00 Konsert med Elin Kåven             Perleporten
23:00 - 00:30 Huset                            KINOEN / 90m

 

Lørdag 17. september

10:00 - 11:30 I hau på Ingrid Dokka #2 KINOEN / 90m
10:00 - 10:45 Presentasjon Kortreist film @caféscenen / 45m
11:00 - 12:00 Glemte Perler fra Finnmark Perleporten / 60m
11:00 - 12:00 Even that Void               AULAEN / 60m
11:00 - 15:00 Havet Brenner               Honningsvåg Kirke / 240m
12:00 - 13:30 Monsterman                  KINOEN / 90m
12:30 - 13:30 Fishernet kortfilmer      Alfreds Egnebu / 60m
13:00 - 14:30 Coast of Death              AULAEN / 90m
13:50 - 15:10 Ambulance                    KINOEN / 80m
14:00 Båttur Grieg Seafood
14:30 - 16:00 Regi - Foto - Kjemi       Perleporten / 90m
15:00 - 16:35 Rare Exports                  AULAEN / 95m
15:45 - 16:55 Nuclear Neighbour         KINOEN / 70m
16:00 - 16:45 Hekseprosessene i Nord @caféscenen / 45m
16:00 Båttur Grieg Seafood
16:30 - 17:30 Konsert Jan A. Johansen Perleporten / 60m
17:45 - 18:10 Premieremingling          @caféscenen
18:30 - 19:00 Åpning Kortreist Film    KINOEN / 30m
19:00 - 20:45 Djävulens Jungfru          KINOEN / 105m
19:00 - 20:30 Arctic Superstar             AULAEN / 90m
20:00 Sushi saturday                              Perleporten
21:00 - 22:40 Death of a Fisherman    AULAEN / 100m
21:15 - 22:55 Flocken                          KINOEN / 100m
22:30 Konsert med han Jens og dæm   Perleporten
23:00 Konsert med The Fat Rats           NØDEN
23:15 - 00:50 Den unge Zlatan            KINOEN / 105m

 

Søndag 18. september

10:00 - 10:35 En Sang for Mursal       KINOEN / 35m
11:00 - 12:00 Ellisif Wessel                 KINOEN / 60m
11:00 - 12:00 Nuclear Neighbour       AULAEN / 60m
12:20 - 14:05 Miraklet i Viskan          KINOEN / 105m
12:30 - 13:30 Fishernet kortfilmer     Alfreds Egnebu / 60m
13:00 - 14:25 Jojk                              AULAEN / 85m
13:00 - 16:00 Dikter langs en fjord    Perleporten / 180m
14:25 - 15:40 Atlantic                        KINOEN / 75m
15:15 - 17:00 Djävulens Jungfru        AULAEN / 105m
16:00 - 17:30 Jag Stannar Tiden         KINOEN / 90m
17:30 - 18:55 I hau på Ingrid Dokka #1 AULAEN / 85m
18:00 - 20:00 Løvekvinnen                 KINOEN / 120m
19:30 - 20:45 Monsterman                 AULAEN / 75m
20:40 - 22:15 El Clasico                      KINOEN / 95m